Вчора внесено зміни у закон про бенефеціарів
21 травня прийнято зміни до Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи».
Вносяться зміни до ч.7 ст.23 Закону України «Про громадські об’єднання», якими передбачено обов’язок зберігати правоустановчі документи, документи, в яких міститься інформація про діяльність, яка здійснена відповідно до мети (цілей) та завдань; зберігати і регулярно оновлювати інформацію, достатню для ідентифікації згідно з вимогами закону кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) громадського об’єднання, а також надавати її державному реєстратору у випадках та в обсязі, передбачених законом. Ця інформація не може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом.
Продовжено строк подання. Юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності цим Законом, зобов’язані подати державному реєстратору відомості про свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) їх учасника (засновника), якщо учасник (засновник) - юридична особа, або про відсутність такого кінцевого бенефіціарного власника (контролера) упродовж десяти місяців з дня набрання чинності цим Законом.
Окрім того, зазначені відомості не подаються:
1) юридичними особами, до реєстраційної картки на проведення державної реєстрації яких інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) не включається відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців»;
2) юридичними особами, учасниками яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх учасниками. У цьому випадку учасники – фізичні особи є бенефіціарними власниками (контролерами) такої юридичної особи
Його підписання має бути якнайшвидшим.
Нагадаємо, що встановлення такого зобов’язання для всіх юридичних осіб приватного права зумовило створення черг у реєстраційних службах. Особлива проблема була пов’язана із неприбутковими організаціями, у тому числі громадськими та благодійними організаціями. Для них неможливо визначити кінцевого бенефеціара, засновники та члени не можуть такими вважатись, оскільки це суперечить самому підходу неприбутковості.
Програма правової підтримки НУО, ГО «Центр громадської адвокатури»
Посилання на порталі на закон
Версія для друку
Лінк на e-mail