Сталий розвиток Дублянської об’єднаної територіальної громади через стратегічне планування
В рамках реформи децентралізації необхідним є не лише формування територіальних громад, а й забезпечення їх подальшого сталого розвитку. Саме для сприяння такому розвитку Дублянської об’єднаної територіальної громади спрямована діяльність Центру громадської адвокатури в рамках проекту за підтримки програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».
Під час проекту передбачається розробка та прийняття стратегії розвитку Дублянської об’єднаної територіальної громади, її Статуту та низки інших програмних та нормативних актів. Їх прийняттю передуватиме широке громадське обговорення у формі громадських слухань у найбільших населених пунктах громади та інші заходи із залученням громадськості.
Крім цього діяльність зосереджена на створенні основ подальшого сталого розвитку громади та виконання прийнятих програмних документів. Зокрема такими практичними основами є широке застосування та підвищення поінформованості жителів про механізми участі громадян у процесі вирішення місцевих питань, передання навиків залучення інвестицій в громаду, написання проектних заявок, формування органів самоорганізації населення, кооперативів на території громади.
Все це хоч і не вирішить усіх стратегічних завдань для громади, але сформує міцний фундамент для їх подальшого досягнення як у соціальному, так і в економічному аспектах. Це дасть впевненість, що напрацьована в рамках проекту Стратегія розвитку Дублянської об’єднаної територіальної громади не лише буде формально прийнята, але буде виконуватися.
Варто відмітити, що проект зорієнтований на підтвердження спроможності будь-яких громад утворених в процесі децентралізації незалежно від їх розміру, кількості населення чи фінансового забезпечення. Адже позиція Уряду та низки відомих експертів зорієнтована на створення досить великих громад як гарантій їх спроможності. Хоча на нашу думку при правильному підході до розвитку кожна з новоутворених громад із наданим їм ресурсним забезпеченням може бути спроможною. При цьому за такого підходу зберігається абсолютна можливість добровільності об’єднання, яка зараз вже ставиться під сумнів. Те що громаді економічно не вигідно забезпечувати самостійно (надання певних послуг, утримання комунальних закладів тощо) може впроваджуватися у формі співробітництва кількох територіальних громад, при цьому зберігається їх самостійність у розпорядженні ресурсів.
Саме в процесі розробки стратегії розвитку, завдяки залученню висококваліфікованих досвідчених експертів, можна буде виявити загрози чи інші негативні явища чи тенденції для розвитку громади і, найголовніше, знайти шляхи їх усунення або зменшення негативного впливу.
Реалізація проекту передбачається впродовж березня-грудня 2016 року.
Контакти виконавців проекту:
Керівник проекту - Богдан Зелений
ГО «Центр громадської адвокатури»
м.Львів, просп. Чорновола 63 оф.706
тел. 244 46 59, 0968201029
e-mail cga@lawngo.net
Лінк на e-mail