Розвиток механізмів місцевої демократії в об’єднаних територіальних громадах Львівської області
В межах діяльності передбачається проведення детального аналізу стану комунікації в громадах, залучення жителів до процесів управління нею, використання інструментів громадської участі. Подібний масштабний аналіз в межах Львівської області буде проводитися вперше з моменту старту у 2015 році реформи децентралізації. Отриманий результат дасть можливість добре визначити стан справ у громадах, врахувати слабкі сторони розвитку місцевої демократії та, відповідно до цього, сформувати необхідну кінцеву тактику роботи з ними.
Крім цього, проект базується на створенні нормативних умов для розвитку механізмів громадської участі в об’єднаних громадах, де з цим є певні проблеми. А також вжиття заходів щодо покращення їх функціонування там, де вже вони є.
Зокрема, передбачається розроблення нормативних документів для цільових громад та надання консультацій і підтримки для решти громад та їх ініціативних груп. За бажанням громад, передбачається надання їм допомоги в розробці та впровадженні статутів, положень про громадські слухання, загальні збори, місцеві ініціативи, бюджетних регламентів, порядків управління комунальним майном в громадах та ін. Сам процес прийняття таких документів, стане своєрідною школою для апробації в громадах механізмів громадської участі, зокрема громадських слухань, загальних зборів, тощо, які проводитимуться в процесі прийняття таких актів. Представники громад, їх жителі можуть звертатися до експертів центру за наданням допомоги та консультації із цих питань.
Основна робота проекту буде зосереджена в чотирьох цільових об’єднаних громадах, з якими Центр вже мав досвід співпраці, та яким надавалася допомога в розробленні проектів статутів і де зараз стоїть завдання із їх впровадження. В таких громадах буде проведено безпосередні інформаційні зустрічі, представлення можливостей участі, успішних практик, які є в інших громадах з метою активізації місцевого населення. Мається на увазі представлено успішні практики функціонування громадських організацій, органів самоорганізації населення, різних консультативно-дорадчих органів тощо. Також передбачена безпосередня участь у засіданнях робочих груп з розробки нормативних документів в громадах, надання виїзних консультацій, допомога в організації і проведені в громадах громадських слухань, загальних зборів тощо.
В проекті вперше пропонується широке впровадження в громадах діяльності молодіжних рад як консультативно-дорадчих органів. Це дозволить створити додаткові можливості для молодих осіб брати участь в управлінні громадою, сприятиме активному розвитку громад з врахуванням новітніх вимог, зокрема в соціально-культурній сфері, активізовуватиме молодь, створить умови для їх самореалізації та сприятиме вирішенню кадрових проблем в громадах.
Окрема увага приділятиметься також розвитку співробітництва між громадами і використанню механізмів місцевої демократії в процесі його налагодження задля врахування потреб та інтересів жителів.
Проект реалізовується з жовтня 2017 року по травень 2018 року за підтримки програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».
Версія для друкуЛінк на e-mail