Проекти завершені :: Проекти 2018


Створення молодіжного простору «Хата-читальня» у селі Деревні

 

Метою проекту є створення та налагодження роботи окремої платформи – молодіжного простору – для підтримки і залучення активної молоді села Деревні у формуванні та втіленні ідей, ініціатив з розвитку своєї громади.

Основну ідею проекту можна викласти таким чином: молодь сама для себе і своїми руками. Тобто, хай молоді жителі села Деревні самі організовують для себе своє суспільно-корисне дозвілля на базі молодіжного простору так, як вони того хочуть і так як це відповідає їхнім потребам. Ініціативна група разом з Центром лише координуватиме таку діяльність та слідкуватиме за тим, щоб вона не виходила за межі суспільної моралі і чітко слідувала меті розвитку.

Проектом передбачено безпосереднє облаштування приміщення для молодіжного простору, а також налагодження його системної роботи. Зокрема, на базі цього молодіжного простору має започаткувати свою роботу Центр розвитку талантів і ремесел села, в основі якого постійно діятимуть гуртки для дітей і молоді (вокальний, духової музик та бджільництва), а також регулярно проводитимуться різні майстер-класи.

Особливістю цього проекту є те, що молодіжний простір буде облаштований на базі однієї із старих нежилих сільських хат. На сьогодні із власниками вже досягнуто домовленостей щодо реалізації цього проекту на базі відповідної хати. Цим вдасться вирішити проблему із відсутністю в громади відповідного підходящого приміщення.

Сама ідея облаштування молодіжного простору на базі відповідної хати буде уособленням відродження діяльності довоєнних читалень Товариства «Просвіта», які активно сприяли громадській освіті, розвитку національної самосвідомості та українського визвольного руху в кінці ХІХ – першій половині ХХ ст. До речі в селі Деревні стараннями о. Володимира Подолинського читальня Товариства «Просвіта» була відкрита однією з перших на теренах сучасного Жовківського району ще в 1896 році.

Так як і читальні Просвіти були не лише бібліотеками чи такими собі вечірніми школами, так і цей молодіжний простір мав би стати рушієм змін на краще в селі, місцем, де думають про розвиток себе і свого села, генерують нові ідеї та задуми і їх успішно реалізовують. Це має стати місце, яке б гуртувало довкола себе молодих, активних та небайдужих до життя села осіб, які готові нести позитивні зміни в громаді і самі своїми руками творити її майбутнє.

Тривалість проекту: жовтень 2017 року – квітень 2018 року.

 

Проект реалізовується за підсумками конкурсу міні-грантів для створення молодіжних платформ у селах та містечках в межах програми «Розвиток волонтерства в громадах» за підтримки Львівської освітньої фундації.


  Версія для друку

  Лінк на e-mail