Розвиток громад без конфліктів: чи це можливо?
Будь-який процес розвитку супроводжується протистоянням різних, думок поглядів, підходів. Це закладено в нашій людській сутності, адже всі ми є різними і в кожного своє бачення на одні і ті ж речі. Чим вищий рівень соціалізації тим більше в нас може виникати протиріч. Але чи це відбувається в форматі дискусії або проходить у шквалі гострого протистояння — залежить виключно від нас і ми цим можемо управляти. В процесі децентралізації, як одного із напрямів розвитку нашої держави впродовж останніх років, це стало актуальним для громад. Чи можна змінювати життя у своїй громаді і не провокувати конфліктів, а забезпечувати сталий розвиток через діалог і порозуміння обговорювали 11 травня у Львові експерти Центру громадської адвокатури.
В ході публічного обговорення експерти розповіли про результати та практичні напрацювання за підсумками проекту, що реалізовувався у 2020-2021 роках за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Цей проект втілювався у двох цільових об'єднаних територіальних громадах Львівщини і в кожній з них відпрацьовувався свій алгоритм попередження різного роду протиріч всередині громади. За словами голови Центру громадської адвокатури Тетяни Яцків в одній і громад вдалося розробити план розвитку освітньої галузі, який покликаний покращити рівень освіти та її якість в громаді. Це наша відповідь на банальні заходи із оптимізації освітньої мережі, які часто використовують в громадах. В іншій громаді розробляли карту потреб громади, яка б відповідала дійним потребам жителів, враховувала інтереси різних населених пунктів громади. Також, така карта покликана допомогти жителям громади відстоювати свої потреби перед адміністративним центром.
В обох випадках, важливим є використання інструментів місцевої демократії, тобто проведення громадських слухань, зборів, врахування думок різних зацікавлених сторін та їх узгодження. Власне ціллю діяльності не були розроблені документи, а сама діяльність в межах проекту, яка допомагала кожному почути один одного і таким чином виробити алгоритм, який можна використовувати в майбутньому при вирішенні подібних питань.
Захід відбувся в межах проекту “Запобігання та медіація конфліктів в громадах Львівщини в процесі впровадження реформ децентралізації” реалізовується Центром громадської адвокатури за підтримки програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».
Версія для друкуЛінк на e-mail